SORULAN SORU

Ülkemiz yaklaşık bir yıldır ekonomik sıkıntı, buhranlar içerisindedir. Dünyada ve ülkemizde sıkıntılar gittikçe artmakta. Bu konuda Cennet Mekan Abdullah Baba (ks)  Hazretlerinin bir işareti, söylemi var mıdır?

CEVAP

Ahir zaman fitnelerinin ümmeti Muhammed üzerine sağanak sağanak yağdığı bir zaman dilimini, bir dönemi yaşıyoruz. Bakıldığında dünya tarihi boyunca insanoğlu hiç bu kadar bela ve sıkıntıyı aynı anda çekmemiştir. Bu sıkıntıların azalması umut edilirken, gün ve gün daha da artaraktan devam etmektedir.

Çekilen sıkıntılar bazen ekonomik olarak, bazen hastalık olarak, bazen politik bir kriz olarak, bazen de doğal afetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyada her gün bir olumsuzluk her gün bir sıkıntı yaşanmaktadır. Yaşadığımız coğrafyanın çevresine baktığımızda Suriye’de savaş var, Kafkasya’da savaş var, Ukrayna’da savaş var. Bütün dünyada çekilen ekonomik krizin yanında bir de enerji krizi var.

Görüldüğü üzere dünya karanlığa doğru yol almakta, büyük bir doğum sancısı çekmektedir. Çekilen bu sancılar, bu sıkıntılar kutlu bir doğumun habercisidir ki unutulmamalı  “Gecenin en karanlık anı, şafak sökmeden az önceki andır.”

Doğacak güneş Hz. Muhammed Mustafa’nın güneşidir. Doğacak güneş Hz. Mehdi’nin güneşidir. İslam’ın, Hz. İsa’nın, Ashab-ı Kehf’in güneşidir. Öyle bir güneş ki doğduğu zaman firavunların, nemrutların, ebu cehillerin günümüz uzantısı olan deccallerin buzdan yapılmış kalelerini eritecektir. Sıkıntılar ortadan kalkacak, ağlayanlar gülecektir.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri günümüzde yaşanan sıkıntılardan tutunda, Mehdi Resul’ün gelişine kadar yaşanacakları ve zuhurunu, Hz. İsa (as) nüzulünü, deccalin çıkmasını, İslam nurunun tamamlanmasına kadar yaşanacak tüm hadisleri en ince ayrıntısına kadar ehline anlatmıştır. Bunlarda tarafımızdan tek tek kayıt altına alınmıştır...

Mürşidi Kamil olan zatlar Peygamber varisi olduklarından dolayı heva heveslerinden konuşmazlar. Sözleri bin bir hikmet barındırır.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin 30 sene önce söylediği her biri hikmet dolu kelamı günümüzde teker teker zuhur etmektedir. Cennet Mekânın maneviyatını anlamamış onu aksakallı dede sanan bazı insanlar, Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin yaşadığı dönemde günümüz meselelerini anlatırken, söylediklerini abartılı bularak, önemsememişlerdir. Günümüze gelindiğin de “Efendi Baba’nın dedikleri ne kadar doğruymuş, söylediklerinin hepsi teker teker zuhur ediyor” demektedirler.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri “Bir ekmeği bulamayacağınız günü yaşayacaksınız, onun için ehlinizi, evlâd u iyâlinizi muhafaza altına alınız " buyurmuşlardır.

Cennet Mekân bu meseleleri anlatırken “Bir ekmeği bulamayacağınız gün olunca” ne olacağını sual ettiğimizde:

“Evladım, o zaman içerisinde aile mefhumu ortadan kalkacak, elektriğiniz olmayacak...[1] Ve bu meselleri içiniz kan ağlaya ağlaya yaşayacaksınız.” Buyurmuştur.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin bu meselelerle ilgili olarak ve günümüzle alakalı daha birçok hikmetli sözlerini çok yakında sizleri paylaşacağız inşallah.

 [1] Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin bu konu hakkında teferruatlı açıklamaları mevcuttur.   
Okunma Sayısı : 1628

Soru Tarihi: 1/21/2023

Yorumlar
Bayram Selim TOPAL

Rabbim bizleri üstadımızın yolundan ayırmasın ümmeti Muhammed i muhafaza etsin hizmet yolunda yolumuzu açsın inşallah

Bir Yorum Yazın
Adı Soyadı *
E-Posta *
Yorum *