SORU ARA

SORULAN SORU

Şimdilerde bazı çevreler tarafından bir şahsın Mehdi (as) olduğu beyan edilerek, derviş kardeşlerimize şu zamana kadar şu kadar tevhit çekin 3.Dünya Savaşı başlayacak tarzında konuşmalar yapıyorlar bunun hakkında bilgi verir misiniz?

CEVAP

Mehdi (as) Resul'un zuhurunu Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin sohbetlerinde defaten bizlere aktarmıştır. Mehdi (as) gelecek diye insanları kandırarak Hacca götürenler, Mehdi gelecek diyerek tesbihatlar çektirenler, Kur'an'ı Kerim okutanlar vb.diğer amelleri işleyenlerin yaptıklarıyla değil, Allahu Teâlâ’nın izniyle Rasulullah Efendimiz tarafından Mehdi Resul’e emrin tebliğ edilmesiyle mümkün olacaktır.

Mehdi (as) Resul şu an yaşamakta olup görev tevdi edilmediği için vazife almış değildir. Onun için bu şekilde tevhidler çekmek yada farklı bir takım işler yapmak Mehdi (as) zuhuruna sebep olacak davranışlar değildir.

Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.leri

Şu anda Mehdi Âli Resul henüz kendisinin Mehdi Âli Resul olduğunu ve maneviyattaki derecesini bilmiyor. Ancak Allahu Teâlâ Hz.leri vakti geldiğinde, onun Mehdi Âli Resul olduğunu inanan, gerçek müminlerin kalbine bildirecektir.

Bu şekilde davranışları tavsiye edenlerin ya da ortaya koyanların yapmak istedikleri kendilerini öne çıkarmaktan başka bir şey olmasa gerek. Bu kişiler kendi hayallerini hakikat gibi göstererek çevresinde ki iyi niyetli insanlara empoze etmeye çalışan zavallı kişilerdir. Kaldı ki Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.leri dervişlerine bu hak ve hakikati manevi olarak bizatihi bildirilecektir.

Bu davranışlar içinde olan kişilerin adı sanı konumu ne olursa olsun itibar edilmez. Bu davranışlar içinde olanların Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leriyle ilgi ve alakası yoktur.

Bu tür davranışların karşılığını gayri Müslim topluluklar içinde bulunan evangelistler olarak görmekteyiz. Allah'ı kıyamete zorlamak için haritalarda belirledikleri yerlere içkihaneler, fuhuşhaneler yaparlar. Her türlü fenalıkları çekinmeden yaparak kıyametin kopuşunu öne almaya çalışırlar. Bu tür sapık fikirler Yahudiler tarafından ortaya atılmış olup şeytanın vesvesesiyle zayıf karakterli insanlarda yer bulabilmektedir.

Kıyametin vakti zamanı bellidir. Allahu Teâlâ nurunu tamamlayacaktır. Bunlar insanların sapık subuk hareketleriyle ne bir saniye önceye alınır ne de bir saniye sonraya. Allahu Teâlâ güç ve kudret sahibidir.

Müslüman feraset sahibi olmalıdır. Müslüman uyanık olmalıdır. Her söylenen sözü bir mihenk taşına vurmalıdır.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin hayatında biz böyle şeylere hiç rast gelmedik. Bu yüzden de itibar etmeyiz. Abdullah Baba Hazretleri günümüzde yaşanacak olayların her merhalesini kısım kısım dervişlerine anlatmıştır. Mehdi Resulün her adımını, hangi noktada ne olacağına dair bilgiler elimizde mevcuttur.

Mehdi (as) zuhuruyla alakalı olarak Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin bahsettiği merhalelerden hiçbiri daha gerçekleşmemiştir. Bizler İslam için mücadelemizi yapıp nefsi terbiye ederek Allaha vuslat yolculuğumuzda Mehdi (as) bekleyeceğiz. Yan gelip yatarak Mehdi (as) zuhurunu beklemek saflıktan öteye geçmeyecektir. Rasulullah (sav) İslam davasını yaymak için dişini bile kırdığını düşünürsek yan yatarak anca hayaller âleminde gezmiş oluruz.
Okunma Sayısı : 9634

Soru Tarihi: 5/18/2017

Yorumlar
Bu soruya ait yorum bulunmamaktadır.
Bir Yorum Yazın
Adı Soyadı *
E-Posta *
Yorum *