SORULAN SORU

İnegölde bazı sıkıntılı durumlar yaşanmakta. Bu konudaki görüşlerinizi bizlere resmi sitemiz üzerinden aktarırsanız çok memnun oluruz.

CEVAP

Her doğru güzel olan şeyin muhakkak sahtesi, taklidi günümüz haramileri tarafından ortaya atılmaktadır. Bir gerçek var ki, günümüzde değerli olan her şeyin sahtesi ortaya çıkmaktadır. Bu sahtecilik bu taklitçilik bir bakıyorsun ticari bir üründe ortaya çıkarken bir bakıyorsun dini mukaddesatımızda ortaya çıkmaktadır.

Hal böyle olunca yolumuzda da sahte şeyhler, sahte halifeler, sahte zakirler çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de İnegöl de ortaya çıkmıştır. Kendisinin Abdullah Baba’nın zakiri olduğunu, zakirlik görevinin devam ettiğini iddia edip çevresine insanlar toplamış daha sonra dinimizle yolumuzla bağdaşmayacak  hareketler yapıp ortadan kaybolmuştur.

Bu tür hadsizlikleri yapan bir kişinin bırakın zakir olmasını yolumuzda talip bile olması mümkün değildir. Böyle hal ve hareketleri olan bir kişinin yolumuzla uzaktan yakında alakası yoktur. Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin asla kabul edemeyeceği münferit hal ve hareketlerdir.

Yolumuzun ölçüsü Kuran ve sünnettir. Ölçümüz Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin yaşantısındaki tasavvufi ilkelerdir. Birilerinin çıkıp da gayri ahlaki ve gayri İslami yaptığı hareketleri “maneviyat böyle emretti, maneviyatta şöyle dedi” diyerek meşrulaştırması kabul edilemez.

Yolumuz ak paktır ki içinde pisliği barındırmaz. Dışarı atıverir. Tarihi süreç içinde paraya, makama, kadına bozulan nice insanalar bu yoldan uzaklaştırılmış, tart edilmiştir.

Çok önceleri fark edilmiş olan bu durumlarla ilgili gerekli önlemler alınmış, orada bulunan kardeşlerimiz uyarılmış olmasına rağmen bu kişilerin “ardımızda maneviyat var” gibi yalan  söylemlerini dikkate alıp aldatıldıkları açıktır. Cennet Mekânın buyurduğu “ Havada uçmak, suda yürümek marifet değildir marifet Şeriatı Ve Sünnet-i seniyyeyi Harfiyen yaşamaktır.”  ifadelerini göz ardı ederek, saçına sakalına elindeki tesbihine aldanarak, rüyaları halleri ile övünmesine fırsat verip, helalleri haram kılmasına rağmen ona tabi olmakta ısrar edilmesi ve sanki zakirlik ebedi bir makammış gibi düşünülmesi, bu hoş olmayan durumların ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Böyle işleri yapanların Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.lerini yoluyla uzaktan yakından alakaları yoktur. Bu kişilere tabi olmakta ısrar eden kişiler kendi yolarını çizmiş olurlar.

Böyle bir olayı buradan paylaşmaya ar ederken Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.lerine sevenleri onun yolundan gidenleri uyarmayı bir borç biliyoruz.

Rabbim bizleri yolumuzda daim etsin inşallah...
Okunma Sayısı : 5294

Soru Tarihi: 1/10/2017

Yorumlar
Fatih yüksel

Allah razı olsun sizlerden inegöl deki ihvan kardeşlerimize çok faydalı oldu açıklama yapmanız.

ibrahim pamuk

ALLAHIM SİZLERDEN RAZİ OLSUN ABDULLAHBABAMA ENGÜZEL HİZMETLERİ VERİYORSUNUZ BU KONULARDADA KARDEŞLERİMİZE İKAZİLE YARDIMCI OLDUĞUNUZ İÇİN SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ALLAHIM HİZMETLERİNİZİ DAİM EYLESİN ALLAHA EMANET OLUN

Bir Yorum Yazın
Adı Soyadı *
E-Posta *
Yorum *