SORULAN SORU

Bu yaşadığımız darbe olayı ve Fettullah Gülen için Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin sözleri var mıdır? Bizlere tavsiyeleriniz nelerdir?

CEVAP

Ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemini etki eden zor günler geçirmekteyiz. Bu günlerin geleceğini Abdullah Baba’mızın bizlere aktardıkları ışığında defaten kardeşlerimizle paylaşmıştık.

Cenab-ı Zül Celal Hz.leri Bakara Suresi 11. Ayeti kerimesinde;

Kendilerine: 'Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın' dendiği zaman, 'Bizler sadece ıslah edicileriz' derler. Buyurarak. Bu acı günleri bizleri yaşatanları tarif etmiştir.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri bugünleri bizleri yaşatanların kim olacağını sorduğumuzda,

Gülen adamla, ağlayan adama dikkat edin evladım. Bunlar ümmeti Muhammed’e çok zarar verecekler. Gülen Adam …….. ……….., Ağlayan adam ise Fethullah Gülen’dir evladım.  Bunlarla ilgili Peygamber Efendimiz (sav)  Hz.lerinin hadisi şerifi vardır.

Ebu Said ve Enes (ra) anlatıyorlar: "Rasulullah (sav) buyurdular ki:

"Ümmetimde ihtilaf ve ayrılıklar meydana gelecek, (Onlardan) bir grup lafıyla güzel, ameliyle kötü olacak. Bunlar Kur’an’ı okuyacaklar, ancak köprücük kemiklerinden aşağı geçmeyecek. Bunlar, dinden tıpkı okun avı delip geçmesi gibi çıkarlar. Onlar, ok kirişine dönmedikçe bir daha dine geri gelmezler. Bunlar mahlûkatın en seriridir (şerlileridir). Onları öldürene ve onlar tarafından öldürülene ne mutlu! Onlar insanları Kitabullah'a çağırırlar, fakat kitaptan zerre kadar nasipleri yoktur."

Yanında bulunan Ashab: "Ey Allah’ın Resulü! Onların alameti nedir?" diye sordular:

Allah Resulü;

"Tıraş olmak!" buyurdular." [1] 

Bu ağlayan adam ümmet-i Muhammedî tefrikaya sokarak çok açılar yaşatacak. Hizmet adı altında kurduğu bu masonik yapıyla yabancı devletlere hizmet etmektedir.

Biz kendisini uyarmak, hakkı hakikati tavsiye etmek için görüşmek istediğimizde çevresindeki mason avukatlar aracılıyla görüşmek istemediklerini ilettiler. Yaa! İslam yolundayım diyen, peygamberin izindeyim diyen hoca efendiye bakın. Peygamberimizin kapısında kilit mi vardı? Allah bunların şerlerinden ümmet-i Muhammedî korusun. Ferasetli olmamız lazım. Hiçbir hoca efendi öyle salya sümük va’zu nasihat eder mi evladım. Peygamber efendimiz hiç böyle sohbet yapmış mı? Yolumuzun önderleri hiç böyle sohbet yapmış mı? Peygamber Efendimiz (sav) de olmayan hiç bir şey bizde de olamaz. Buyurmuşlardır.

1989 yılında bir kadın cennet mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerine gelerek, Abdullah Efendi, benim oğlum hizmetin içinde, Fethullah Gülen’e bağlılar. Orada hizmet ediyorlar deyince, Cennet Mekân sinirlenerek;

Senin oğlun yabancılara uşaklık yapıyor desene. Diyerek kadını azarlamıştır.

Ülkemiz ve İslam âlemi yaşanacak büyük olayların arifesindedir… Bu yaşananlar minvalinde erken zafer nidaları atıp kendimizi kaybetmememiz lazım. Zafer Allah’ındır.

Kâfirlerin ve kâfirleşmiş insanların planları, tuzakları devam etmektedir ve edecektir. Önümüzdeki günlerde ülkemiz bir ivme kazanıp, rahatlama olacak akabinde gelecek bir zaman süresinde ülkemizde yaşayan devlet büyüklerimize büyük tuzaklar kuracaklar.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri

Devlet büyüklerimizle ilgili belgeler ortaya atıp, iftira edecekler. Şeriat getiriyor, İslam’ı getiriyor, irticai faaliyetlerde bulunuyor deyip ortalığı karıştıracaklar. Yabancı terör örgütlerine yardım ediyor gibi aslı astarı olmadık şeylerle itham edip yabancı devletlerin yapmış olduğu ortak bir operasyonla iktidardan indirecekler.  Adnan Menderese ne yaptılarsa onu yapmaya çalışacaklar. Ülkemizde yaşayan bütün Müslümanları potansiyel suçlu ilan edecekler.

Evlatlarım! İyi dinleyin;  yolda giderken her sakallıyı çevirecekler, hangi örgüt üyesisin diye soracaklar. İnsanlar sakallı olduklarından dolayı azap görecekler. Bu olayları yaşayacağımız günler gelecek. Onun için, dikkatli olmamız lazım. Sakallarımızı kısaltalım. Haydarilerimizi, sarıklarımızı toplum içinde giymeyelim. Evimizdeyken kullanalım inşallah. Benim evlatlarım suyun içindeki balık gibi olacak, Allah’ın izni inayetiyle zarar görmeyecekler.” buyurmuştur.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri Mehdi (as) resul zuhur edene kadar yaşanacak tüm hadiseleri keşif ve keramet yoluyla, ilmi ledünle bizlere aktarmıştır. Bu bilgiler peyder pey sırası geldikçe sizlerle paylaşılacaktır.

Bizlerin bu zor günlerden çıkabilmemiz için yapmamız gerekenler vardır.

Bunların en başında, Her daim Allah’ı çok zikretmemiz gerekir. İbadetlerle, salâtü selamlarla her daim Allaha yönelerek, zikir üzeri olmak gerekir. Allah, anıldığı yere azap vermez. Senlik benlik davasına girmeden ümmet-i Muhammed’e çok dua etmeliyiz. Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin öğretilerin dışına çıkmadan hareket etmemiz lazım. Şunu okursak bu olur, bunu okursak şu olur gibi sayılı tesbihler verilmesi yanlıştır. Bunları veren zakir dahi olsa tabi olunmaz. Yapan Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin yolundan çıkmıştır. Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri bu durumlarda ümmet-i Muhammed’e dua eder. 100 ihlas okuyup arkasından

Ya Rabbi! Ümmet-i Muhammedin mağdurlarına ihlas meleklerinle yardın eyle.

Ya Rabbi! Müslümanları Aydınlığa ve selamete çıkart,

Ya Rabbi!  Müslümanları sen Hıfzı muhafaza eyle.

Ya Rabbi! Zalimlerin oynadıkları oyunları kendi başlarına makûs eyle. Hile kuranların hilelerini boz. Ülkemizi bu hale getirenlere sen fırsat verme. diyerek dua edilmesini tavsiye ederdi.

28 Şubat sürecinde Efendi Baba Hz.leri; Allah’ı ne kadar çok zikrederseniz, Cenab-ı Zül Celal Hz.leri kendi üzerinizde olsun, toplum üzerinde olsun kazaları, belaları sıkıntıları def eder. Ara vermeden zikrullahlara devam etmemiz gerektiğini, buyurmuşlardır.

Kendimize çeki düzen verip, oyunu oynaşı bırakmalıyız. Oyuna oynaşa daldığımızda işte böyle felaketlerle karşı karşıya kalmaktayız. Boş işleri bırakıp, malayaniyi terk etmemiz gerekir. Müslümanın kendisine çeki düzen, verip. Söylediğimiz sözlere, yaptığımız hal ve hareketlere dikkat etmemiz lazım. Müslümanın ferasetli olması, şecaatli olması lazım. Cennet mekân hiçbir zaman tedbiri elden bırakmaz, “haydariniz bile farklı olsun, aynı renkte olursa üniformaya girer, evladım” diyerek tedbirli olmamızı tavsiye ederlerdi. Sosyal medyada yazdığımız, paylaştığımız, beğendiğimiz kimselere dikkat etmeliyiz. Kendimizi olmadığımız bir kisveye büründürmeyelim. Biz Mevlevi’yiz, biz dervişiz. Paylaşımlarımızda Mevlevi kodunu kullanarak, Mevlevi temasını işleyerek yapmak uygun olacaktır. Tanımadığımız bilmediğimiz kişileri beğenmeyiniz. Bu tür beğenmeler ilerde sizleri sıkıntıya sokabilir.

Cenab-ı Zül Celal Hz.leri kendimize çeki düzen vermemiz için bu millete bir fırsat daha verdi. Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz gerekir. Güç sarhoşu olup kendimizi kaybetmememiz lazım. Gevşememek lazım. Televizyonu, interneti kapatıp, kalbimizi açmalıyız. Meydanları boş bırakmamak lazım ancak taşkınlık yapmamaya özen göstermeliyiz. Camilerde veyahut cemaatle namaz kılma fırsatı bulunan her ortamda; sabah namazlarında olsun yatsı namazlarında olsun en azından bir tevhid okumak gerekir.

Abdullah Babanın evlatları olarak ordumuza,  polisimize, İslam âlemine çok dua etmeliyiz.

Belirtiğimiz konulara ve Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin tavsiyelerine kesinlikle riayet edilmesi gerekir. Allah ümmeti Muhammed’e kolaylıklar versin, Allah zalimlere fırsat vermesin inşallah.

 [1] Ebu Davud, Sunnet 31, (4765).Benzer bir rivayeti Ebu Saidi'l-Hudri'den Sahiheyn kaydetmistir. Buhari, Fezailu'l-Kur'an 36, Menakib 25, Edeb 95, Istitabe 6, 7; Muslim, Zekat 143-148, (1064); Muvatta, Kur'an 10, (1, 204, 205); Nesai, Zekat 79, (5, 87), Tahrim 26, (7, 119).
Okunma Sayısı : 28550

Soru Tarihi: 7/23/2016

Yorumlar
Hasan serin

Allah razı olsun

ahmet mizac

Allah razi olsun

Garip bir yolcu

Efendi baba şimdi kalmadı senin gibi bir tane. Keşke ...canım üstadım kurban olurum yoluna.

Savaş Çelik

İmamı Rabbani ks hazretleri de buyurnuslardir ki bir insan yaka paca yirtip aglayarak vaaz ediyorsa ona itibar etmeyiniz"... Abdullah Baba ks hazretleri masallah anlayana vok sey anlatmis ama dinleseler keşke... 4 yolun yaninda gecen cok ama sofraya oturan yok ne diyelim rabbim bizleri daime uyanik tutsun uykuya dalsak ne dinimiz kalir ne vatan ne millet ne ümmet...

Fatih yüksel

Allah razi olsun

BİR İHTİMAL

Dervişlik dedikleri Hırka ile taç değil Gönlün derviş eyleyen Hırkaya muhtaç değil Yunus Emre (KS) dediği ve bilindiği gibi derviş olduğunu toplumda göstermek için bunlara ihtiyaç yok.Edepli, temiz, örnek adam gibi adam olmak gerek.28 Şubat öncesi tezgahlanan oyunların oyuncularından sahtekârlarından ajanlarından biri M.Gündüz gibi etrafta sarık,takke, hırka ile dolaşanlar da çıkabilir.

ibrahim Sarı

Allah razı olsun.

Mustafa özel

Allah razi olsun vatan a millet e birlik Dirlik versin Rabbim bizleri yolunda olan salih ler ile birlikte eylesin

İsmail öz

Rabbim sizden razi olsun,dua eder dua bekleriz

Bir Yorum Yazın
Adı Soyadı *
E-Posta *
Yorum *