SORULAN SORU

Her yerde eşcinselliğin doğal olduğunu ve yapılan araştırmalara göre bunun hormonal ve genetik olduğunu duyuyoruz. Peki bunun aslı nedir? Efendi Hazretleri bu konuda bilgi vermiş midir?

CEVAP

Eşcinsellik hormanal bozulmanın bir sonucu olarak tezahür etmektedir. İnsan vücudunda karşı cinsin hormonları az miktarda olsa bulunmaktadır. Bu yaratılışla gelen bir unsurdur. Bunun sebebi hikmeti baskın erkekliği yada baskın dişiliği dizginlemektir eğer karşı cinsin hormonları her bireyde olmasaydı bütün erkekler aşırı sert , bütün kadınlar ise aşırı kırılgan olurlardı.

Normalde var olan bu minimal olan değerler, genetik ve hormonal bozulmalar sonucu, bazı kişilerde ileri düzeylere varabiliyor. Ve ortaya doğuştan eşcinselliğe yatkın bireyler ortaya çıkabiliyor.

Bu hormanal düzeyin artmasına meydana getiren sebepler ise yediğimiz katkılı yiyecekler, hamilelik esnasında kadınlara kullanılan gereksiz ilaçlar, sezaryenle yapılan doğumlar, ilaçlar, geniş kapsamda doğal olmayan her şey olarak sıralaya biliriz.

Bu tür hormanal bozukluk bulunan kişiler yanlış fiilde bulunmadıkları müddetçe, bu hissi taşımaları kendilerine bir mesuliyet getirmez. Yani, bir insanın kendi içinde bir his taşıması onu mesul etmez; bu hissi fiil ortamına taşıdığı zaman mesul olur ki eşcinsellik Lut kavminin helakine sebep olan büyük günahlardandır.

Sedum halkının ahlâksızlık ve edepsizliğini ifade eden ayette şöyle buyurulur: "Lut`u da hatırla. Hani o, kavmine şöyle demişti: Âlemlerde hiç kimsenin sizden önce yapmadığı bir hayasızlığı mı yapıyorsunuz?"[1]

Bu kavmin helak olmalarında ki sebep bu çirkin fiili işlemeleri ikincisi ise bu çirkin fiili işleyenlere tepkisiz kalınması. Rivayete göre; Lut Kavmi içinde 80.000 kişi gece namaz kılardı. İçlerindeki ahlaksız 33 kişiye tepki göstermedikleri için hepsi helâk oldular.

İbn-i Abbâs’tan bir rivâyete göre Allah Resulü (sav) üç kere:

“Lût kavminin işini (livâta) yapan mel’ûndur (lânetlenmiştir).”[2] buyurdular.

Mâlik bin Dînâr buyurdular:

Geçmiş ümmetlerin hiçbirinde livâta işitilmedi. Ancak bu çirkin fiil Lût kavmi arasında görüldü. Onlara da bu fiili şeytan öğretmişti. Ve insanlar, yaratılışlarına zıd olan bu fiili işleyince, ilâhî gazab ve azâba sürüklendiler.

Allâh Teâlâ, insana şehveti neslin çoğalması için vermiştir. Onu, veriliş gâye ve hikmetinin dışında kullanarak gâfilâne hareket etmek, insanın cehâlet ve azgınlığındandır. Bu da, insanlık şeref ve haysiyetini ayaklar altına alarak hayvanlardan da aşağı bir seviyeye düşmektir.”

Bu bozukluğun tedavi imkânı varsa tedavi olmalıdır. Çocuk ergenlikten önce kendi cinsi değil de karşı cins gibi davranışlar sergiliyorsa kesinlikle hormonal inceleme yapılmalı. Hormonları yaş grubunun normal seviyesinde mi değil mi buna bakılmalı. Anormal bir durum varsa önlem alıp gerekli tedavi uygulanmalıdır.

Zaaf sahibi olmak teslim olmayı gerektirmez. İnsan cinsellikle ilgili kapıldığı duygulardan dolayı mesul olmaz. Ancak bunları fiiliyata dönüştürürse mesul olur. Kısa dünya hayatında günaha karşı sabırla mükellef olan insan, zaaflarına sabretmeli ve sonsuz bir hayatta sıkıntısız bir hayatı kazanmak için çalışmalıdır.

Küçük yaşlardan itibaren giyim, oyuncak gibi konularda cinsiyeti vurgulayacak ve cinsel kimlik oluşmasına yardım edecek yönlendirmeler yapılmalı. Meselâ, cinsiyete göre giydirmek, uygun oyuncaklar almak gibi.

Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.leri; Çocuklarınıza karşı cinsin kıyafetlerini giydirmeyin, oyuncaklarıyla da oynatmayın. (Erkek çocukların bebekle oynaması gibi)  Kız çocuğun yanı anası, erkek çocuğun yanı babasıdır. Buyurmuştur.

 [1] Ankebût Suresi 28

[2] Tirmizî, Hudûd, 24/1456
Okunma Sayısı : 3010

Soru Tarihi: 1/8/2020

Yorumlar
Bu soruya ait yorum bulunmamaktadır.
Bir Yorum Yazın
Adı Soyadı *
E-Posta *
Yorum *