KONULAR

100 İhlas

 

Şuanda Ülkemizin Güneydoğu İllerinde büyük şiddette depremler arka arkaya meydana gelmektedir. Tarihsel süreçte meydana gelen depremler üzerine yapılan çalışmalarda bu kadar şiddetli depremler arka arkaya yaşanmamıştır ki buda yaşadığımız durumun vahametini göstermektedir. 

Zira depremler, geçmişte olduğu gibi günümüzde de doğal afetlerin en tehlikelilerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Son yüzyılın en büyük depremlerin arka arkaya yaşandığını düşünürsek,  bunun yanına birde kış koşulları eklendiğinde depreme maruz kalan insanlarımızın maddi ve manevi olarak yardıma ihtiyaçları vardır.  

Tüm olumsuz şartlara rağmen devletimizin kurumları, yardım kuruluşları, STKlar, tarafından depremzedelerin sağlık, gıda ve giyim ihtiyaçlarını temin etmeye hızla çalışılmaktadır.

Bizde Abdullah Baba Vakfı olarak; AFAD işbirliği ile yardımlarınızı en hızlı şekilde afet bölgelerine ulaştırmak için hazırlıklarımızı yapmaktayız.

Maddi yardımlarınızın yanında, Dualarımız ile de destek olma zamanıdır. Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.leri tavsiyeleri üzere depremden etkilen, yardım bekleyen, hala göçük olan kalan kardeşlerimiz  ve ülkemizin selameti için  dua ve yakarışlarımız olmalıdır.

Bu amaç ile bugüne kadar olduğu gibi bu zor günde de herkesi 100’er İhlas-ı Şerif okumaya davet ediyoruz.

100 ihlâsı şerife okunacak, bağışlama yapmadan ‘Ya Rabbi okumuş olduğumuz ihlası şeriflerden yaratmış olduğun ihlâs meleklerinle depremzedelere, ülkemize yardım eyle ’ diyerek dua edilecek.

100 İhlas 

https://www.abdullahbaba.com/konular.asp?konuID=36

https://www.youtube.com/watch?v=jg0hzMHvTpE