KONULAR

15. Vuslat Programımız

 

Abdullah Baba Vakfı olarak Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin vuslatının 15. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma programına katkı sağlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

2005 yılında düzenlendiğimiz ilk vuslat programımızdan itibaren 15 vuslat programımıza kadar Abdullah Baba Vakfı olarak bütün maddi ve manevi imkânlarımızı seferber ederek Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerine layık bir program yapmanın derdine düşüp, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen misafirleri ağırlamak için imkânlar ölçüsünde en iyisini yapmaya çalıştık.

15 sene boyuncu Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.leri dervişi olsun, olmasın onun vuslat sofrasına misafir olan insanlardan çok güzel tepkiler aldık.

Amacımız hizmet etmek; amacımız Allahu Teâlâ’nın rıza-i İlâhîsini kazanmaktır. Amacımız cennet mekan Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin fikirlerini, maneviyatını ve öğretilerini yaşatmak, yeni nesillere tanıtmak, insani yardım faaliyetlerinde bulunmak, ibadethaneler ve Mevlevihaneler inşa etmek, eğitim-öğretim işlerinde bulunmak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır.

Abdullah Baba Vakfı çatısı altında bu hizmetlere vesile olan, maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen tüm kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliriz.

Abdullah Baba Vakfı olarak hedeflerimiz büyük…

Bu büyük hedeflere ilerlerken 71 yıl süren ömrü hayatını insanların manevi dünyasını zenginleştirmek ve İslam dinine hizmet ve fakirlere yardım etmeğe vakfetmiş olan Abdullah Gürbüz (ks) Hz.lerinin yolunda olan insanlarız ki kuruluş amacımız cennet mekanın bu minvalde yaptığı çalışmaları kurumsal bir çatı altında yapma isteğidir.

Abdullah Baba Vakfı olarak yurtiçi ve yurt dışı olmak üzere şube-temsilcilik-irtibat büroları açarak buralara tayin edilecek görevlilerle faaliyetlerimizi hızlandırmak istiyoruz.

İnanıyoruz ki birlikte daha nice hizmetleri daha çok çalışarak değerlerimizden ödün vermeden ulaşacağız inşallah.