KONULAR

Yalan Yanlış Söylemler

Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.lerini tanıtmak, yolumuzun düsturlarını insanlara aktarabilmek için www.abdullahbaba.com hizmet vermektedir.

Ancak her asıl olanın bir taklidi olduğu gibi ne yazık ki sitelerimizin ve sosyal medya hesaplarımızın da taklitleri mevcuttur. Kimler tarafından kurulduğu hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin adını kullanarak açılmış sosyal medya hesaplarında Efendi Hz.lerinin tasvip etmediği ve kesinlikle söylemediği sözlerin yayınlandığı görmekteyiz.

Bugün Efendi Hz.lerinin adını kullanarak açılmış sosyal medya hesaplarında kesinlikle üstadımızın ağzından çıkmamış ifadeler yayınlanmış ve bu ifadelerden dolayı Üstadımız ve yolumuz ağır ithamlara maruz bırakılmıştır. Cennet Mekan Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin resmi altında “ Üstadını ziyaret etmekle, tam bir Hac ve Ümre sevabı vardır.” yazılarak paylaşım yapılmıştır.

Bu ifadenin hiç bir mesneti yoktur. Abdullahbaba.com olarak Efendi Hz.lerinin öğretilerini en doğru en saf haliyle paylaşamaya çalışıyoruz. Ne Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin ağzından ne de onu gerçekten sevenlerin ağzından böyle bir ifade çıkamaz. Kim Efendimizin ağzından böyle mesnetsiz sözler ederde üstadımıza ve yolumuza kem söz söyletirse söyleyenler kadar suçludur.

Yayınlanan ifadeler hem yolumuzu hem Üstadımızı zan altında bırakmaktadır. Sebep olan yapan gibidir” düsturuna göre, su-i zanna sebep olmak  su-i zan yapmak gibi kabul edilir.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin ismin kullanarak açılmış sitelerin ve sosyal medya hesaplarını açanlar için hukuk süreç başlatılacaktır. Bu siteleri açanların acilen sitelerini kapatmalarını, Efendi Hz.leri gerçekten sevenlerin de bu ve benzeri sitelerle bağlantılarını kesmesi gerektiğine inanıyoruz…