KONULAR

Soru-Cevap

Ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemini etki eden zor günler geçirmekteyiz. Bu günlerin geleceğini Abdullah Baba’mızın bizlere aktardıkları ışığında defaten kardeşlerimizle paylaşmıştık.

Cenab-ı Zül Celal Hz.leri Bakara Suresi 11. Ayeti kerimesinde;

Kendilerine: 'Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın' dendiği zaman, 'Bizler sadece ıslah edicileriz' derler. Buyurarak. Bu acı günleri bizleri yaşatanları tarif etmiştir.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri bugünleri bizleri yaşatanların kim olacağını sorduğumuzda,

Gülen adamla, ağlayan adama dikkat edin evladım. Bunlar ümmeti Muhammed’e çok zarar verecekler. Gülen Adam …….. ……….., Ağlayan adam ise Fethullah Gülen’dir evladım.  Bunlarla ilgili Peygamber Efendimiz (sav)  Hz.lerinin hadisi şerifi vardır.

Ebu Said ve Enes (ra) anlatıyorlar: "Rasulullah (sav) buyurdular ki:

"Ümmetimde ihtilaf ve ayrılıklar meydana gelecek, (Onlardan) bir grup lafıyla güzel, ameliyle kötü olacak. Bunlar Kur’an’ı okuyacaklar, ancak köprücük kemiklerinden aşağı geçmeyecek. Bunlar, dinden tıpkı okun avı delip geçmesi gibi çıkarlar. Onlar, ok kirişine dönmedikçe bir daha dine geri gelmezler. Bunlar mahlûkatın en seriridir (şerlileridir). Onları öldürene ve onlar tarafından öldürülene ne mutlu! Onlar insanları Kitabullah'a çağırırlar, fakat kitaptan zerre kadar nasipleri yoktur."

Yanında bulunan Ashab: "Ey Allah’ın Resulü! Onların alameti nedir?" diye sordular:

Allah Resulü;

"Tıraş olmak!" buyurdular."

Yazının devamını okumak için tıklayınız.