SORULAN SORU

Sitenizde Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin Hz. İsa (as) tarafından kabrinden kaldırılacağını belirtmişsiniz. Bu konu hakkında deliliniz var mıdır?

CEVAP

Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin, Hz. İsa (as) tarafından kabrinden kaldırılacağına işaret eden sözleri mevcuttur.

Cennet mekân Abdullah Baba (ks) Hz.lerinin bizzat Hz. Mehdinin zuhuruyla ilgili bir sohbetlerinde Ashab-ı Kehf’ in İsa (as) tarafından kabirlerinden kaldırılmasıyla alakalı konuları anlatırken söylediği bir cümleyle kaldırılacağına işaret etmiştir.

Sohbetin bir kısmını yazılı ve sesli olarak orijinal haliyle nakledelim;

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri;

Hz. Mehdi zuhur ettiğinde Hz. İsa Efendimize ithafen;

“ Ya İsa Cuma namazını sen kıldır.” Buyuracak. O (Hz. İsa Efendimiz) de;

“Hayır sen Nuru Muhammediyenin evladısın. Cuma Namazını sen kıldır, sen Mehdisin Mehdi Âlisin.” deyince , O (Hz. Mehdi) ;

“Haya ederim sen Peygambersin,” diyecek. (Hz. İsa Efendimiz ) de ;

“Hayır ben Peygamber olarak gelmedim, Ahir zaman Nebisi Hazreti Muhammedin getirmiş olduğu dinin rehberi olarak, tellal olarak geldim, münadi olaraktan geldim, seslenici olaraktan geldim, ikaz edici olaraktan geldim. Namazı sen kıldır.”  Buyuracak.

(Namaz kıldırmak için kıbleye yöneldiğinde ) O Mehdi Âli Resul  (tekbir)(!) verip Allahu Ekber dediği zaman Allah’ı zikreden zakirlerin hep kalpleri açılacak. Allah keşifler verecek hem kadınlara hem erkeklere hemen anlayacaklar. Keşifle döndükleri ( kıbleye yöneldikleri) zaman kıbleyi Beytullahı görecekler, oradan ilham alacaklar. Allah keşif ve kerametler verecek. Havadaki bir uçağa dur dediği zaman uçak duracak, suya akma dediği zaman su akmayacak âmâ gözler açılacak sakat insanların ayakları iyi olacak. Harikulade mucizeler ve kerametler zuhur edecek.  Cenab-ı Zül Celal Hazretlerinin adl-i İhsanı ile bir rivayette kırk sene bir rivayette yedi sene böyle devam edecek. 

Peygamber Efendimiz Hadis-i Şeriflerinde “O zaman herkes topraktan bol bol nimetlenecek. Ganimetler bol bulunacak herkesin durumu iyi olacak zekat verecek insan bulamayacaklar. “Ben zekâtı kime vereceğim.” (İnsanlar) O diyecek “ben ganiyim” bu diyecek “ben ganiyim.” Şimdi zenginlere verseniz zekâtı yine alacaklar çünkü kanaatsiz aman bana ver diyorlar. Fakir diyor bize ver. Ama o zaman hiç kimse zekâtı almayacak ve “zekât alacak durumda değilim elhamdülillah bende zekât verecek duruma geldim ” diyecekler.

Çok güzel ilahi bir nizam üzerine yaşanacak. Ondan sona İsa Aleyhisselam evlenecek, vefat edecek ve Peygamber Efendimizin kabristanına defnolunacak.  Mehdi Âli Resul vefat edecek. Hızır Aleyhisselam vefat edecek.

Ashab-ı Kehf kalkacak yedi kişi kıtmiriyle beraber bu Ashab-ı Kehf de bu zamanda gelecek inşallah. onları da Rabbim ayıktıracak, BİZ DE ASHAB-I KEHF’İZ…

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri fitneye mahal vermeden ama ehlinin anlayacağı bir ifadeyle “ biz de Ashab-ı Kehf’iz” diyerek, kendisinin de Ashab-ı Kehf gibi İsa Efendimiz tarafından kaldırılacağını beyan etmiştir. Ehline malumdur, böyle ifadelere örtülü anlatım denilmektedir. Cennet mekân yaşadığı dönemde böyle bir ifadeyi açıkça söylese yani Hz. İsa yeryüzüne indirildiğinde beni de kabrimizden kaldıracak demiş olsa idi fitneye mahal vereceğini düşündüğü için bu şekilde bir ifade kullanmıştır. Daha önce ki yazımızda naklettiğimiz Hz. İsa ile ilgili yapmış olduğu manevi görüşme sonrası anlattıkları da bu hali desteklemektedir vesselam…

Burada bir şeye de dikkat çekmek istiyoruz. Efendi Hz.lerinin kabirden kaldırılmasına ait soruda Hz. İsa (as) ile Cennet Mekân Abdullah Baba arasında geçen meseleyi nakleden bir mürşidi kâmil, seni almadan gitmeyeceğim diyende bir peygamberdir. Bunun ne anlama geldiğini sizlerin takdirine bırakıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Okunma Sayısı :7657

Yorumlar
Tamer Gökçeoğlu

Emeği geçenlerden Allah razi olsun. Herşey apaçık ortada Efendim hazretlerinin tavsiyeleri öğretileri ile anlaşılır bir şekilde yolumuza ışık tutan tavsiyeler için Allah razi olsun Allahım yar ve yardımcınız olsun inşallah Nefsi heva ve heveslerinizi paylaşmadığınız ortada bilakis Efendim hazretlerinin tavsiyelerini bizlere en açık şekilde anlattığınız için bizleri bu ahir zaman fitnelerinin ayyuka çıktığı dönemde ayıktırdığınız için Allahım razi olsun yar ve yardımcınız olsun Allahım Efendim Hazretlerini sorgulayan nasipsizlerden eylemesin inşallah Aşk ile muhabbet ile takip ediyoruz Güzel çalışmalarınızın devamını diliyoruz Abdullah Babamın himmeti üzerinize ve tüm ihvan kardeşlerimizin üzerine olsun Allahım sadık gibi görünen kazıplardan eylemesin inşallah

Cengiz AKYOL

Allah Hu

Esma Ergün

Hayyyyy allah huuuuu allah

Kenan Yeşil

Evliyalar hiç bir zaman ölmezler onlar diridir yeryüzünde gezerler hele bir mürşit ihvanını hiç hiç mi hiç bırakmaz

Bir Yorum Yazın
Adı Soyadı *
E-Posta *
Yorum *