KONULAR

Soru-Cevap

Ülkemiz basta olmak üzere, tüm Islam âlemini etki eden zor günler geçirmekteyiz. Bu günlerin gelecegini Abdullah Baba’mizin bizlere aktardiklari isiginda defaten kardeslerimizle paylasmistik.

Cenab-i Zül Celal Hz.leri Bakara Suresi 11. Ayeti kerimesinde;

Kendilerine: 'Yeryüzünde bozgunculuk yapmayin' dendigi zaman, 'Bizler sadece islah edicileriz' derler. Buyurarak. Bu aci günleri bizleri yasatanlari tarif etmistir.

Cennet Mekân Abdullah Baba (ks) Hz.leri bugünleri bizleri yasatanlarin kim olacagini sordugumuzda,

Gülen adamla, aglayan adama dikkat edin evladim. Bunlar ümmeti Muhammed’e çok zarar verecekler. Gülen Adam …….. ……….., Aglayan adam ise Fethullah Gülen’dir evladim.  Bunlarla ilgili Peygamber Efendimiz (sav)  Hz.lerinin hadisi serifi vardir.

Ebu Said ve Enes (ra) anlatiyorlar: "Rasulullah (sav) buyurdular ki:

"Ümmetimde ihtilaf ve ayriliklar meydana gelecek, (Onlardan) bir grup lafiyla güzel, ameliyle kötü olacak. Bunlar Kur’an’i okuyacaklar, ancak köprücük kemiklerinden asagi geçmeyecek. Bunlar, dinden tipki okun avi delip geçmesi gibi çikarlar. Onlar, ok kirisine dönmedikçe bir daha dine geri gelmezler. Bunlar mahlûkatin en seriridir (serlileridir). Onlari öldürene ve onlar tarafindan öldürülene ne mutlu! Onlar insanlari Kitabullah'a çagirirlar, fakat kitaptan zerre kadar nasipleri yoktur."

Yaninda bulunan Ashab: "Ey Allah’in Resulü! Onlarin alameti nedir?" diye sordular:

Allah Resulü;

"Tiras olmak!" buyurdular."

Yazinin devamini okumak için tiklayiniz.